Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”). zamknij

ACTIVLAB GABA 750MG 60 KAPS22,21 zł
Brutto

 

Polityka bezpieczeństwa

 

Regulamin dostawy

 

Regulamin zwrotu

Activlab Gaba 750mg 60 kapsułek
Kwas gamma-aminomasłowy, powszechnie znany jako GABA, jest neuroprzekaźnikiem, który odgrywa kluczową rolę w regulacji aktywności mózgu. Suplementy GABA są często sprzedawane jako środek wspomagający relaksację, poprawiający nastrój i potencjalnie łagodzący niepokój. Oto kilka potencjalnych korzyści związanych z suplementacją GABA:

Relaks i redukcja stresu: GABA jest uważany za neuroprzekaźnik hamujący, co oznacza, że pomaga uspokoić nadmierną aktywność neuronów w mózgu. Niektóre osoby uważają, że suplementy GABA mogą promować relaks i zmniejszać stres poprzez promowanie poczucia spokoju. Jednak zdolność doustnych suplementów GABA do przekraczania bariery krew-mózg i bezpośredniego wpływania na funkcje mózgu jest przedmiotem dyskusji.

Redukcja lęku: Ze względu na swoją rolę w uspokojeniu aktywności mózgu, GABA wiąże się z redukcją lęku. Niektóre osoby stosują suplementy GABA w celu opanowania objawów łagodnego niepokoju. Jednak badania nad skutecznością suplementów GABA w leczeniu lęku są ograniczone, a dowody są mieszane.

Lepszy sen: Uspokajające działanie GABA doprowadziło do spekulacji, że suplementacja GABA może pomóc poprawić jakość snu poprzez promowanie relaksu i zmniejszenie gonitwy myśli. Jednak badania na ten temat są ograniczone, a skuteczność suplementów GABA na sen nie jest dobrze ugruntowana.

Podwyższony nastrój: GABA jest powiązany z regulacją nastroju, a niektóre osoby uważają, że suplementy GABA mogą mieć pozytywny wpływ na zaburzenia nastroju. Jednak dowody naukowe potwierdzające ten pogląd są ograniczone i potrzebne są dalsze badania.

Potencjał w leczeniu padaczki i napadów padaczkowych: GABA odgrywa rolę w hamowaniu nadmiernego wyładowania nerwowego i jest stosowany jako strategia leczenia padaczki i niektórych zaburzeń napadowych. W tych kontekstach medycznych leki GABAergiczne są przepisywane pod kierunkiem pracownika służby zdrowia.

Rozluźnienie mięśni: Rola GABA w hamowaniu aktywności nerwowej rozciąga się na mięśnie. Niektóre suplementy GABA są sprzedawane ze względu na ich potencjał promowania rozluźnienia mięśni i zmniejszania napięcia mięśni.

Należy zauważyć, że suplementacja GABA ma ograniczenia i wyzwania:

Suplementacja GABA staje przed wyzwaniem w przekraczaniu bariery krew-mózg. Wielu badaczy uważa, że GABA przyjmowany doustnie może nie docierać skutecznie do mózgu w ilościach wystarczających do wywarcia znaczącego wpływu na funkcjonowanie mózgu.

Badania nad skutecznością suplementacji GABA są stosunkowo ograniczone i często sprzeczne. Badania przyniosły mieszane wyniki, a jakość dostępnych badań jest różna.

Suplementy GABA mogą wchodzić w interakcje z innymi lekami lub powodować potencjalne skutki uboczne, zwłaszcza gdy są stosowane w dużych dawkach. Ważne jest skonsultowanie się z pracownikiem służby zdrowia przed rozpoczęciem suplementacji GABA.

Składniki Activlab Gaba:
Kwas gamma-aminomasłowy (GABA), substancja przeciwzbrylająca - sole magnezowe kwasów tłuszczowych, kapsułka (żelatyna, barwnik - dwutlenek tytanu).

dzienna porcja – 1 kapsułka:

Kwas gamma-aminomasłowy (GABA) 750 mg


Sposób użycia:

1 kapsułka dziennie


Przeciwwskazania:

Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.

Może zawierać pochodne: zbóż zawierających gluten, soi, mleka.


Przechowywanie:

Przechowywać w ciemnym i suchym miejscu niedostępnym dla małych dzieci.

Podmiot odpowiedzialny: REGIS Sp. z.o.o., NIP: 683-000-75-37, "REGIS Sp. z o.o. ul. Walerego Sławka 3a 30-633 Kraków"

ActivLab
6317
6 Przedmioty

Brak recenzji.